Leona Lewis => Zakázala foie gras na Brit Awards 2010

15. února 2010 v 20:11 | Marťa
Bojovnice za práva zvířat Leona Lewis slaví triumf v další bitvě. Zpěvačce se podařilo přesvědčit organizátory galavečera předávání cen Brit Awards 2010, aby na rautu nepodávali foie gras. Francouzská pochoutka se totiž vyrábí z jater týraných kachen či hus. Aby došlo k potřebnému ztučnění orgánu, bývají ptáci často zakopáváni do země či uvězněni v klecích, aby jim byl znemožněn pohyb. Přitom se násilně překrmují cpaníj jídla do volete.
Leona použila velmi silný argument. Řekla jasně, že pokud se na talířích během večera foie gras objeví, ona rozhodně vidět nebude. Přitom organizátoři vědí, že by jim mohla chybět, pokud by skutečně získala ocenění "Nejlepší britská sólistka" a měla si ho převzít. Show by to uškodilo.
"Byla jsem neskutečně naštvaná, když jsem zjistila, že během ceremoniálu Brit Awards se plánuje podávání foie gras. Zrovna to odstranili z menu, to je výtečné! Kdybyste netušili, o co jde, foie gras je z kachny, která byla násilně krmena krutou metodou, tato metoda je přitom v Británii zakázána. Menu ale nebude ani tak zcela bez krutosti vykonané na zvířatech, nicméně je to velké vítězství, konečně přijali etické stanovisko! Dobrá práce, děkuji," napsala Leona na svém Twitteru.


Můj zdroj:

Váš zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama