Únor 2012

R.I.P. Whitney Houston ♥

12. února 2012 v 20:02 | Laxë a Marťa |  Postřehy

Odvaž se a pak se uvidí

12. února 2012 v 14:46 | Marťa |  Ostatní
Kdo se vlastně považuje za odvážného? Člověk, který jedná unáhleně bez jakékoliv myšlenky a, nebo je to člověk, který si je vědom svého rizika nebo jednání.

Zoufalství je jeden z bodů, který nás vede k lepšímu sebepoznání

1. února 2012 v 17:50 | Laxë |  Myšlenka týdne
Jediným činem, jedním krokem, jedno šlápnutí vedle a všichni si můžeme šáhnout až na dno. A jediný pocit, který nás tam bude s neskrývanou radostí následovat, bude zoufalství.
Trháme si vlasy, křičíme bolestí… V těle řve nespoutaná chuť všechno tohle ze sebe dostat, i kdyby to mělo být to poslední, co na tom to světě uděláme.
Zoufalství… Samo o sobě neškodné a obyčejné slovíčko, které pojmenovává určitý stav nás všech v danou chvíli, jehož konec může být v nedohlednu.
Kolik z nás už si prošlo chvilkami zoufalství, co všechno jsme kvůli tomu museli vytrpět???? A pomoc?? Záchranné laso, záchranný člun či ruka přítele???
Nikde…
Proč se vlastně dostáváme na dno s tímto pocitem, který tolik lidí nenávidí? Můžeme si za to sami, nebo zkrátka nevíme kudy kam a ostatním naše jednání vadí natolik, že kvůli jejich "kecům" skončíme ve stavu zoufalství??
Špatná známka…pomluvy spolužáků…zrada nejlepšího přítele…rozchod…poukázání na to, že jsme se stali "černou ovcí" rodiny…smrt milované osoby…nebo finanční ztráta či ztráta zaměstnání - to je jen zlomek toho, co v nás dokáže vyvolat nepříjemné pocity, kvůli kterým nevíme kudy kam a s velkou pravděpodobností skončíme na dně.
Budeme sedět v té nevelké a stinné díře s rukama v klíně a naproti nám bude sedět usmívající se zoufalství…